Francuskie młode talenty 2017 w 360°

Od 2008 roku Adami wspiera młode talenty francuskiej piosenki dzięki projektowi „Talents Adami Détours”. Dzięki tej inicjatywie obiecujący artyści mogą co roku zostać odkryci poza granicami Francji. Poznajcie laureatów z 2017 roku i ich koncerty nagrane w technice 360°

W tym roku „Talents Adami Détours” wybrał pięciu artystów o odmiennym stylu. Są to Clément Bazin (electro), KillASon (rap), Octave Noire (ambient), Rocky (pop) oraz The Geek x VRV (electro). Ich twórczość wpisuje się w różne style - muzyki nastrojowej, imprezowej czy też zaangażowanej. Ta różnorodność pokazuje ogromne bogactwo francuskiej sceny muzycznej, czerpiącej ze swojej własnej tradycji, a jednocześnie otwartej na wpływy międzynarodowe. Laureatów zaproszono do zarejestrowania w technice 360° wybranych przez nich utworów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zanurzyć się, w dosłownym tego słowa znaczeniu, w ich świecie muzycznym.

Clément Bazin

Clément Bazin tworzy muzykę electro, która jest jednocześnie nastrojowa i taneczna. Artysta rozwija obecnie karierę solową we współpracy z wydawnictwem Nowadays Records. Zaczynał w zespole Woodkid, jednak dość szybko rozpoczął występy solowe, między innymi jako support Fakeara, z którym łączy go pokrewny styl muzyczny. 

Steel pan odgrywa centralną rolę w muzyce, którą tworzy Clément Bazin. To ten instrument jest punktem wyjścia jego utworów. Dzięki tej oryginalnej nucie łączy on styl electro wywodzący się z Chicago z wpływami tropikalnymi, ale również muzykę elektroniczną z akustyczną.

Rocky

Wywodzący się z Lille zespół Rocky już w swojej nazwie zapowiada swój styl muzyczny: to pełna energii muzyka połączona ze zmysłowym głosem Inès Kokou. Dynamiczny electro pop tego kwartetu w wykonaniu na żywo natychmiast porywa do tańca. Dodatkową atrakcją koncertów jest niezwykle wyszukany styl Inès, która zajmuje się nie tylko muzyką, ale również modą i designem.

W muzyce Rocky słychać różnorodne wpływy, od Madchester do hip-hopu. Taki elektryzujący melanż odnajdujemy na pierwszym krążku zespołu "Soft Machines".  Obiecujący debiut kwartetu Rocky, zarówno w nagraniach studyjnych jak i na scenie, sprawia, że jest to obecnie jedna z najciekawszych francuskich formacji muzycznych!

The Geek x VRV

Duet The Geek x VRV świetnie łączy ze sobą future beat i old school hip-hop. Takie połączenie gatunków, w którym muzyka elektroniczna przeplata się z instrumentami dętymi tworząc powracające rytmy, jest niezwykle efektowne i wprowadza nastrój skłaniający do marzycielstwa.

Zespół The Geek x VRV zyskał rozgłos przede wszystkim dzięki swoim remiksom. Dzięki tej renomie zagrał jako support przed koncernem Gramatik w sali koncertowej Zénith w Paryżu. Była to niezwykła okazja, gdyż Gramatik miał duży wpływ na twórczość zespołu! Wobec coraz większych sukcesów The Geek x VRV organizuje obecnie międzynarodowe tournée, między innymi do Ameryki i Azji.

KillASon

KillAson to jeden z raperów wywodzących się z Francji, jednak rapujących po angielsku. Ten muzyk i tancerz proponuje nam odważny, pełen energii rap, w którym obecne są wpływy hip hopu, muzyki electro i rocka.

KillAson miał w ręku wszelkie atuty, aby osiągnąć sukces: wywodzi się z rodziny muzyków, choreografów i tancerzy, a zanim rozpoczął karierę solową tańczył w jednym z najbardziej znanych zespołów hip-hopowych, Wanted Posse i uczestniczył w tzw. bitwach hip-hopowych w Nowym Jorku. KillASon został laureatem Talents Adami Détours 2017 za swój rap, jednak jest on również tancerzem i na scenie daje prawdziwe show. Możecie przekonać się o tym sami dzięki temu występowi w 360°.

Octave Noire

Patrick Moriceau, autor tekstów, kompozytor i wykonawca, w wieku 43 lat przyjął pseudonim Octave Noire i wydał pierwszy album z elektroniczną, oniryczną muzyką pop made in France. Tytuł albumu to „Néon”.

We wcześniejszych projektach muzycznych Patrick Moriceau czerpał inspirację ze swojego dzieciństwa na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie spędził dziesięć pierwszych lat życia. Tym razem sięga po dźwięki wywodzące się z eksperymentalnej muzyki elektronicznej Kraftwerk czy z dźwięków syntetyzatora Jean-Michel Jarre'a, które towarzyszyły mu w dzieciństwie. Projekt muzyczny tego paryskiego artysty idzie też w kierunku elektronicznego popu. Ta łagodna, pełna blasku i elegancka muzyka przywołuje również twórczość Air, Sébastiena Telliera, czy M83.

Sugestywna muzyka francuskiego artysty wprowadza nas w niemal filmową atmosferę.